لوله بازکنی در جنت آباد

گرفتگی خط فاضلاب و رفع آن

در مورد گرفتگی خط فاضلاب چه باید کرد؟

مشکلات لوله کشی ناشی از گرفتگی خط فاضلاب می تواند برای صاحبان خانه گران و خسته کننده باشد. AHS علائم یک مشکل و زمان تماس با متخصص را توضیح می دهد.

گرفتگی فاضلاب برای بسیاری از صاحبان خانه سردرد است، اما مسدود شدن خط فاضلاب در سطح دیگری است. هنگامی که یک خط فاضلاب اصلی مسدود می شود، خروج هر گونه فاضلاب، چه سیاه و چه خاکستری، از سیستم لوله کشی خانه شما دشوار یا غیرممکن است. به جای شستشوی تمیز، تمام زباله هایی که سعی می کنید از خانه خود بیرون بریزید، در لوله ها باقی می مانند و در نهایت از طریق زهکشی شما باز می گردند.

اگر با این مشکل مواجه هستید، باید خط را باز کنید. تمیز کردن خط فاضلاب سرگرم کننده نیست، اما برای اینکه خانه شما به خوبی کار کند ضروری است. مجموعه لوله بازکنی ارزان با کادری مجرب و متخصص به صورت شبانه روزی آماده خدمت رسانی به شما عزیزان است تا با کامل ترین تجهیزات و ابزارآلات، گرفگتی لوله ها را برطرف کند.

آیا فاضلاب اصلی من مسدود شده است؟

صداهای غرغر عجیبی که از توالت شما می آید. هنگامی که ماشین لباسشویی را روشن می کنید، آب از دوش شما خارج می شود. شاید برای شما این سوال پیش آمده باشد که اگر فاضلاب از زهکشی دوش خارج شود چه معنایی دارد؟ اینها برخی از نشانه‌هایی هستند که نشان می‌دهند ممکن است لوله فاضلاب اصلی مسدود شده باشد – یک مشکل جدی لوله‌کشی.

گرفتگی خط تخلیه فاضلاب می تواند لوله کشی کل خانه شما را تحت تاثیر قرار دهد. در موارد شدید، ممکن است فاضلاب خام از زهکشی شما خارج شود. و هیچ کس این را نمی خواهد.مقاله پیشنهادی : لوله بازکنی و تخلیه چاه شبانه روزی در تهران

رفع گرفتگی خط فاضلاب

چه چیزی باعث گرفتگی خط تخلیه فاضلاب می شود؟

در بیشتر موارد، به‌ویژه در خانه‌های قدیمی، ریشه‌های درختان می‌توانند در عملکرد روان سیستم فاضلاب شما اختلال ایجاد کنند. ریشه‌های درختان که جذب گرما و رطوبت یک خط فاضلاب می‌شوند، از طریق شکاف‌های ریز یا اتصالات شل لوله به داخل می‌روند. با تغذیه از مواد مغذی فراوانی که در آنجا پیدا می کنند، ریشه ها رشد می کنند و انسدادی در خط فاضلاب ایجاد می کنند. در نهایت، کاغذ توالت یا سایر زباله‌ها روی ریشه‌ها می‌چسبند و از عبور آب از طریق خط اصلی فاضلاب جلوگیری می‌کنند.

شستشوی محصولات بهداشتی مانند دستمال کاغذی، دستمال‌های صورت، محصولات بهداشتی زنانه یا حتی دستمال توالت بسیار ضخیم نیز می‌تواند باعث مسدود شدن خط فاضلاب شما شود. با این حال، این بسیار کمتر یک مشکل است. با فرض اینکه این موارد به اندازه کافی فاصله دارند، لوله های فاضلاب معمولاً 6 اینچ قطر دارند. به عبارت دیگر، برای مسدود شدن آنها به مواد شل زیادی نیاز است. مطالعه مقاله” رفع گرفتگی لوله فاضلاب ” به شما کمک می کند.

علائم مسدود شدن خط فاضلاب

مراقب این علائم هشدار دهنده اولیه مسدود شدن یا گرفتگی خط فاضلاب باشید تا بتوانید قبل از تبدیل شدن به یک وضعیت اضطراری گران قیمت، مشکل را برطرف کنید.

علیرغم تمام تلاش شما برای پاکسازی زهکشی ها، همه به کندی کار می کنند. اگر تمام نکات رفع گرفتگی DIY را در این لیست امتحان کرده اید و هنوز نمی توانید راه حلی پیدا کنید، احتمالاً انسداد در خط فاضلاب شما است.
چندین دستگاه لوله کشی به طور همزمان گرفتگی دارند. اگر توالت، سینک آشپزخانه و وان یا دوش شما همگی پشتیبان هستند، احتمالاً لوله فاضلاب شما مسدود شده است. توالت ها مستقیم ترین مسیر به سمت فاضلاب و همچنین بزرگترین خط تخلیه را دارند. اگر گرفتگی در خط فاضلاب شما باشد، احتمالاً ابتدا با توالت های خود مشکل خواهید داشت. اگر توالت‌های شما خوب کار می‌کنند در حالی که سایر وسایل خانه شما هنوز به کندی تخلیه می‌شوند یا به طور کامل پشتیبان‌گیری می‌شوند، احتمالاً در خط اصلی فاضلاب خود توقفی ندارید.
وقتی سیفون توالت را می‌کشید، آب به داخل وان یا دوش می‌آید یا بالا می‌آید. وقتی خط فاضلاب شما مسدود می شود، آب نمی تواند از مجرای فاضلاب پایین برود. در عوض، به سمت لوله‌ها برگشته و در پایین‌ترین نقطه – معمولاً زهکشی دوش، بیرون می‌آید.
وقتی آب را در سینک حمام می‌ریزید، حباب توالت می‌چرخد و غرغر می‌کند. این حباب به دلیل هوای حبس شده در سیستم لوله کشی است. آب را در نزدیکترین سینک به توالت حدود یک دقیقه بریزید. اگر حباب های توالت (غرغر می کند) یا سطح آب توالت بالا می رود، ممکن است لوله فاضلاب شما مسدود شده باشد.
هنگامی که ماشین لباسشویی شما تخلیه می کند، توالت سرریز می شود یا آب در وان یا دوش بالا می رود. اگر توالت‌ها هنوز خوب آب می‌شوند، احتمالاً خط فاضلاب مسدود نشده‌اید.
یک توالت با جریان آهسته معمولاً نشانه‌ای از یک خط فاضلاب پشتیبان نیست و همچنین یک زهکشی با جریان آهسته یا به راحتی در خانه شما مسدود نمی‌شود.

معمولاً با تمام لوله‌های فاضلاب خانه‌تان، به‌ویژه توالت‌ها، دچار مشکل می‌شوید – و به یکباره همه توالت‌ها خواهند بود. اگر همه توالت‌های شما باعث می‌شوند که لوله‌های فاضلاب دیگر در هنگام شستشو سرریز شوند، یا اگر هنگام استفاده از وسایل دیگر سرریز شوند، نگران نباشید که چگونه یک توالت را به درستی غوطه‌ور کنید – مشکل از خط فاضلاب شماست. که متاسفانه نگرانی بسیار بزرگتری است.

اگر فکر می‌کنید خط اصلی فاضلاب شما مسدود شده است، می‌توانید به بیرون بروید و درپوش لوله تخلیه خط اصلی را بردارید تا فشار در سیستم آزاد شود. مراقب باشید و در حالی که آن را بیرون می‌کشید به یک طرف بایستید – هر گونه مواد زائدی که در لوله‌کشی خانه شما جمع شده است بیرون می‌ریزد. این باید به لوله‌های شما اجازه تخلیه دهد تا شما (یا یک لوله‌کش) بتوانید برای رفع گرفتگی کار کنید.

رفع گرفتگی خط فاضلاب

تشخیص گرفتگی خط فاضلاب

تعیین دقیق علت گرفتگی خط فاضلاب ممکن است نیاز به بازرسی دوربین داشته باشد، که در آن می توان دوربینی را در داخل خط قرار داد تا به دنبال مناطقی باشد که خط شکسته یا فرو ریخته است یا ریشه ها در آن نفوذ می کنند. این ایده خوبی است که قبل از ریختن مواد شیمیایی در خط اصلی فاضلاب یا تلاش برای پاک کردن خط از طریق اسکرو، آب پرفشار یا وسایل دیگر، مشکل را از طریق بازرسی دوربین تشخیص دهید.

اگر در خط فاضلاب شما خرابی ایجاد شود، وقت خود را برای پاک کردن خط با مارپیچ تلف می‌کنید و نیازی به افزودن مواد شیمیایی خطرناک و سمی به مخلوط نیز نیست. اگر خط شما خراب است، باید آن را جایگزین کنید.

نحوه رفع گرفتگی خط فاضلاب

گرفتگی خط فاضلاب می تواند خانه شما را غیرقابل زندگی کند. بدون توالت یا سینک در حال کار، نمی توانید با خیال راحت در خانه خود بمانید. خوشبختانه، می‌توانید فوراً برای بازگرداندن سیستم لوله‌کشی خود به وضعیت سالم اقدام کنید تا شما و خانواده‌تان بتوانید به خانه خود بازگردید.

فشار را رها کنید. هنگامی که برای اولین بار متوجه علائم گرفتگی خط فاضلاب شدید، آب را در منبع اصلی (یا سطح خیابان) خاموش کنید. حیاط، زیرزمین یا پشت بام خود را بررسی کنید و ببینید آیا می توانید خط پاکسازی فاضلاب خود را پیدا کنید. این لوله معمولاً یک لوله کوتاه و سفید به قطر حدود 3 تا 4 اینچ است که با درپوش پیچی مهر و موم شده است. هنگامی که خط پاکسازی را شناسایی کردید، درپوش را بردارید. این باید فشار را در خط فاضلاب کاهش دهد و هر آبی که به خانه شما برگشته است را مجبور به تخلیه کند.
تمیز کردن فاضلاب شیمیایی. اگر ریشه درختان مقصر گرفتگی خط فاضلاب شما هستند، می توانید از مواد شیمیایی برای رفع آنها استفاده کنید. برخی از لوله‌کش‌ها توصیه می‌کنند که سولفات مس را در توالت بریزید تا ریشه‌های درختان از بین برود، اما این ماده به سرعت تخلیه می‌شود، به این معنی که ممکن است مجبور شوید برای پاک کردن گرفتگی، استفاده را چندین بار تکرار کنید. توجه داشته باشید که سولفات مس برای سیستم های سپتیک ایمن نیست و استفاده از آن در برخی شهرداری ها ممنوع است. اگر سولفات مس گزینه مناسبی برای رفع گرفتگی خط فاضلاب شما نیست، فوم ریشه کن حاوی علف کش دی کلوبنیل را در توالت خود بشویید. فوم به لوله ها می چسبد و در عرض چند ساعت ریشه درختان را می کشد. با این حال، هنوز ممکن است چند ماه طول بکشد تا ریشه های مرده به طور کامل از سیستم فاضلاب شما شسته شود.
تمیز کردن مکانیکی تخلیه. متخصصان نظافت فاضلاب چند ابزار برای رفع گرفتگی خطوط اصلی تخلیه فاضلاب در اختیار دارند. یکی از موثرترین آنها یک کابل انعطاف پذیر با طراحی خاص است که عموماً به عنوان مارپیچ یا مار تخلیه شناخته می شود. مارپیچ اغلب با کمک برق – حتی برخی از آنها روی کامیون نصب می‌شوند – و می‌توان آن‌ها را در قسمت‌هایی به خط فاضلاب وارد کرد تا زمانی که لوله‌کش بتواند گرفتگی را به دست آورد و آن را جدا کند. لوله کش ها همچنین ممکن است از یک جت آب با فشار بالا برای دمیدن ریشه ها و سایر زباله ها در خط فاضلاب استفاده کنند. در حالی که می توانید این ابزارها را اجاره کنید و خودتان این کار را انجام دهید، هر دو در صورت استفاده نادرست می توانند به لوله های شما آسیب برسانند. تمیز کردن یک خط فاضلاب مسدود شده کاری است که بهتر است به متخصصان واگذار شود. خدمات تمیز کردن فاضلاب برای ارائه خدمات لوله کشی اضطراری برای پاکسازی خطوط تخلیه 24 ساعته در اکثر مکان ها وجود دارد.
بازرسی دوربین. اگر مارپیچ یا جت آب گرفتگی خط فاضلاب را باز نمی کند، می توانید درخواست بازرسی بصری (دوربین) کنید تا مشخص شود چه چیزی باعث انسداد شده است. دوربین مینیاتوری می‌تواند ترک‌ها و شکستگی‌ها را در لوله فاضلاب و همچنین مشکلاتی را در خط نشان دهد که ممکن است به توجه بخش بهداشت محلی شما نیاز داشته باشد.
اگر مجبور هستید خط فاضلاب اصلی خود را با دوربین بازرسی کنید، لوله کش اضطراری که کار را انجام می دهد باید از داده های دوربین برای علامت گذاری محل خط فاضلاب روی سطح زمین با استفاده از رنگ یا ابزار علامت گذاری دیگر استفاده کند. اگر نیاز به تعویض بخشی از خط داشته باشید، دانستن اینکه خط فاضلاب کجاست، می تواند بعدا مفید باشد. شما همچنین باید یک کپی از فیلم های ویدئویی را از بازرسی دوربین دریافت کنید، که اکثر لوله کش ها می توانند آن را در قالب دیجیتال در دسترس شما قرار دهند.

 

هزینه پاکسازی خط فاضلاب چقدر است؟

خدمات لوله کشی اضطراری از یک مارپیچ برقی قدرتمند برای برش دادن مواد نرم در خط فاضلاب اصلی خانه شما استفاده می کند، آن را خرد کرده و به فاضلاب اصلی می فرستد. برای تمیز کردن زهکشی فاضلاب، یک لوله کش نیاز دارد تا درپوش زهکشی را روی خط اصلی فاضلاب شما باز کند و مارپیچ را تا زمانی که به انسداد برخورد کند، وارد لوله کند. مارپیچ حتی به اندازه کافی قدرتمند است که ریشه درختان را از خط فاضلاب شما پاک کند. اما هزینه تمیز کردن خطوط فاضلاب شما می تواند قابل توجه باشد – برای تمیز کردن خط اصلی فاضلاب شما به این روش 350 تا 450 دلار هزینه دارد.

لوله کش ها همچنین می توانند از تجهیزات مارپیچ چرخشی یا ابزارهای آب پرفشار برای رفع گرفتگی خطوط شاخه در لوله کشی شما استفاده کنند. خطوط انشعاب خطوطی هستند که از وسایل برقی شما به خط اصلی فاضلاب شما می روند. پاک کردن گرفتگی از یکی از خطوط لوله کشی انشعابات خانه شما تقریباً به همان اندازه هزینه دارد که گرفتگی ها را از خط اصلی فاضلاب پاک کنید.

مطلب پیشنهادی: سریع ترین لوله بازکنی

آیا گارانتی خانه تخلیه فاضلاب مسدود شده را پوشش می دهد؟

اگر گارانتی خانه با American Home Shield دارید، می‌توانید گرفتگی‌های لوله‌کشی در خطوط تخلیه فاضلاب اصلی خانه خود را تنها با هزینه خدمات تجارت پاک کنید. انسداد در خطوط تخلیه جانبی شما تا 100 فوت از نقطه دسترسی پوشانده می شود. برای دریافت پوشش گارانتی خانه برای تخلیه فاضلاب مسدود شده خود، باید درخواست خدمات را با American Home Shield به صورت آنلاین یا تلفنی ارسال کنید.

یکی از بهترین راه‌ها برای محافظت از خانه و آرامش خاطرتان، ضمانت خانه آمریکایی هوم شیلد است. طرح سیستم ما تجهیزات لوله کشی و لوله های خانه شما را پوشش می دهد. امروز یک پیشنهاد رایگان دریافت کنید.

برچسب ها: بدون برچسب

8 پاسخ

یک دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل منتشر نمیشود