10 ابزار مهم لوله بازکنی

معرفی 10 ابزار مهم لوله بازکنی

ابزار مهم لوله بازکنی

چگونه سرویسکاران مجموعه لوله بازکنی ارزان  می توانند فاضلاب های گرفته شما را به خوبی تعمیر کنند؟ در اینجا ابزارهایی وجود دارد که کارشناسان برای باز کردن انسداد فاضلاب خانه شما استفاده می کنند.
تقریباً همه، در یک نقطه یا نقطه دیگر، گرفتگی مجرای فاضلاب را تجربه خواهند کرد. گرفتگی زهکشی ها اغلب به دلیل صابون، غذا، کثیفی، مو، یا نوعی دیگر از مواد تشکیل می شود. این تجمع جریان آب را کاهش می دهد و می تواند منجر به بوی کپک زدگی شود که در خانه منتشر می شود.

واکنش به کپک شامل حالت تهوع و سردرد است. علاوه بر این، آب آلوده داخل مجرای مسدود شده می تواند به تحریک پوست کمک کند. همچنین می تواند برای افرادی که از آسم یا آلرژی رنج می برند مشکلاتی ایجاد کند. خوشبختانه اکثر لوله کش ها برای رفع گرفتگی لوله فاضلاب مجهز هستند.

به خواندن ادامه دهید تا در مورد 10 ابزار مهم لوله بازکنی و انواع آن مطالب مفیدی را به شما انتقال بدیم که برای محافظت از خانه شما در برابر خطرات گرفتگی فاضلاب استفاده می کنند.

لوله بازکنی در منطقه پنج تهران

1. بررسی لوله

اکثر لوله کش ها پس از ورود به خانه بازرسی لوله را انجام می دهند. بررسی لوله ها باید حداقل هر دو سال یکبار انجام شود. بررسی لوله ها به لوله کش می گوید که چگونه آب در خانه جاری است. ممکن است صاحبان خانه را از نشت یا نیاز به تعمیر آگاه کند. در مورد گرفتگی فاضلاب، بازرسی لوله به لوله‌کش اجازه می‌دهد بفهمد که چه چیزی باعث انسداد شده است.

2. دوربین های لوله ای

نشتی یا نصب نادرست از مشکلاتی است که به راحتی با نمای خارجی لوله ها قابل مشاهده است. با این حال، هنگامی که گرفتگی زهکشی ها را باز می کنید، به دریافت نمای داخلی کمک می کند. به همین دلیل لوله کش ها از دوربین های لوله استفاده می کنند. اینها دوربین های فیلمبرداری هستند که به یک کابل متصل می شوند.

یک لوله بازکن کابل را در سراسر سیستم تخلیه مانور می دهد. این به آنها اجازه می دهد تا قسمت هایی از لوله را ببینند که در غیر این صورت نمی توانستند به آنها دسترسی پیدا کنند. سپس، آنها می توانند تعیین کنند که کدام ابزار برای رفع گرفتگی مجهزتر است. 10 ابزار مهم لوله بازکنی

3. پیستون

پیستون اغلب برای باز کردن گرفتگی توالت ها استفاده می شود. با این حال، می توان از آنها برای رفع گرفتگی های سبک در سینک ها و دوش ها نیز استفاده کرد. یک لوله کش ممکن است ابتدا سعی کند با یک پیستون گرفتگی لوله فاضلاب را باز کند.

اگر این کار نکرد، ممکن است نشان دهنده گرفتگی سنگین تر باشد و به ابزار دیگری نیاز داشته باشد.

4. فنر زن دستی

ابزار فنر زن دستی شبیه یک کابل بلند با انتهایی است که شبیه یک پیچ چوب پنبه است. دسته ای به کابل متصل است که برای عبور کابل از طریق زهکشی استفاده می شود. لوله کش ها ابتدا انتهای کابل را در دهانه زهکشی قرار می دهند.

آنها از میل لنگ برای فشار دادن کابل از طریق تخلیه استفاده می کنند. هنگامی که آنها به گرفتگی رسیدند، کابل را تا زمانی که از گرفتگی عبور کنند مانور می دهند.

5. دستگاه فنر زنی برقی

یک دستگاه فنر زنی برقی بر اساس همان اصول مار تخلیه دستی عمل می کند. با این حال، این ابزار تمیز کردن زهکشی اغلب در لوله های بزرگتر یا گرفتگی های سرسخت تر استفاده می شود. دستگاه های فنر زن برقی می توانند هم سیمی و هم بی سیم باشند.

این موتور به لوله‌کش قدرت بیشتری می‌دهد تا لوله‌ها را فشار دهد. این مارها دارای تغذیه خودکار هستند که حرکت کابل را تسهیل می کند. با یک دکمه، لوله کش می تواند به راحتی کابل را از طریق لوله عبور دهد، و به همان راحتی پس از رفع گرفتگی لوله، آن را جمع کند.

10 ابزار مهم لوله بازکنی

6. مارپیچ تخلیه

ابزاری که شبیه دستگاه فنر زن است، مارپیچ تخلیه است. فنر زن ها در درجه اول برای مقابله با گرفتگی سینک ها و زهکش های کوچکتر استفاده می شوند. مارپیچ های تخلیه برای لوله های بزرگتر مانند لوله های توالت یا دوش طراحی شده اند. مانند دستگاه های فنر زنی، مارپیچ های تخلیه در طرح های دستی یا موتوری موجود هستند. 10 ابزار مهم لوله بازکنی

7. هیدرو جت ( Hydro-Jet )

برای سخت ترین گرفتگی ها، یک لوله بازکن ممکن است از هیدرو جت استفاده کند.

این ابزار آب تحت فشار را از طریق لوله ها می فرستد تا زهکشی ها را از بین ببرد. این ابزار اغلب سریعتر و کارآمدتر از یک مار تخلیه معمولی است. جت‌های هیدرولیک گرفتگی را از بین می‌برند، اما برای تمیز کردن فاضلاب نیز مؤثر هستند.

استحکام آب به پاکسازی دیواره های لوله از باقی مانده ها کمک می کند. بنابراین، این ابزار نه تنها گرفتگی زهکشی را برطرف می کند، بلکه از احتمال گرفتگی در آینده یا آسیب جدی تر لوله جلوگیری می کند.

8. مار مو

مو یکی از شایع ترین علل انسداد مجرای فاضلاب است. هر فرد به طور متوسط روزانه 50 تا 100 تار مو می ریزد. بیشتر این ریزش در حمام انجام می شود. بنابراین، اکثریت آن در زهکشی دوش ختم می شود.

اکنون، یک تار مو کار زیادی نمی کند. این زمانی است که بسیاری از رشته ها به هم گره می خورند که مشکل را ایجاد می کند. برای خانه‌های شلوغ‌تر، ممکن است خطر گرفتگی مکرر زهکشی در آنها بیشتر باشد. خوشبختانه، یک ابزار لوله کش وجود دارد که در رفع موهای زائد تخصص دارد. این زهکش ها اغلب از پلاستیک ساخته می شوند و در اندازه های مختلف هستند.

9. تمیز کردن کابل

تمیز کردن کابل برای کارهای کوچک و بزرگ لوله کشی کار می کند. این ماشین ها از تیغه های چرخان در انتهای کابل برای بریدن گرفتگی ها استفاده می کنند. علاوه بر این، تیغه ها به خراش دادن باقی مانده روی لوله ها کمک می کنند. مدل های مختلفی از پاک کننده های کابل مانند کابل سکشنال و همچنین پیوسته یا درام وجود دارد.

پاک کننده های کابل سکشنال از کابل های متعددی استفاده می کنند که می توانند تا 15 فوت طول داشته باشند. این ماشین ها اغلب ترجیح داده می شوند زیرا استفاده از آنها ایمن تر است. مزیت کابل های کوتاهتر این است که به دلیل پیچ خوردگی یا شکستگی، تعویض آنها آسان تر است. کابل های سکشنال با سرعت بیشتری کار می کنند و بسیار سبک تر از ماشین های پیوسته هستند.

ماشین های کابل پیوسته فقط یک کابل دارند، اگرچه می تواند بین 25 تا 100 فوت باشد. با این حال، کل کابل در داخل دستگاه ذخیره می شود و حمل و نقل آن را سنگین تر و دشوارتر می کند. مزیت دستگاه پیوسته این است که نسبت به کابل سکشنال آشفتگی کمتری به جا می گذارد.

10. درمان های خانگی برای باز کردن انسداد فاضلاب

علیرغم مقدار ابزار تمیز کردن فاضلاب لوله کش، برخی از لوله بازکن ها از ابزارهایی استفاده می کنند که می توان در خانه پیدا کرد. ترکیبی از جوش شیرین و سرکه یک واکنش حباب ایجاد می کند که می تواند باعث شل شدن گرفتگی شود. پس از استفاده از جوش شیرین و سرکه، ایده خوبی است که زهکشی را با آب داغ بشویید. این به حذف گرفتگی و باقی مانده از لوله ها کمک می کند.

نتیجه گیری

در این مقاله به معرفی 10 ابزار مهم لوله بازکنی و کاربرد آنها به طور مختصر و مفید اشاره شد که در مواقع بروز مشکل، یک ذهنیت بالایی داشته باشید. اگر در هر ساعت از شبانه روز با گرفتگی لوله مواجه شدید، کافیه که با شماره 09127651207 تماس بگیرید تا سرویسکاران ما در کمترین زمان ممکن با موتور سیکلت به محل شما اعزام شوند.

مطالب پیشنهادی:

لوله بازکنی در شمال تهران

لوله بازکنی در غرب تهران

لوله بازکنی در شرق تهران

لوله بازکنی در جنوب تهران

10 ابزار مهم لوله بازکنی

برچسب ها: بدون برچسب

14 پاسخ

یک دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل منتشر نمیشود