هفت راه آسان برای باز کردن انسداد فاضلاب خانه

راه های خانگی برای رفع انسداد لوله فاضلاب

هفت راه آسان برای باز کردن انسداد هر گونه فاضلاب در خانه شما : خواه سینک آشپزخانه پشتیبان، تجمع آب ایستاده در حین دوش گرفتن، وان حمامی که مدت زیادی طول می کشد تا تخلیه شود، یا توالت معمولی گرفتگی شما، ممکن است زمان بررسی وضعیت فاضلاب شما فرا رسیده باشد. گرفتگی ها باید فوراً برطرف شوند، اما لازم نیست که در این روند زندگی شما را متوقف کنند. در اینجا آنچه باید انجام دهید، مهم نیست که چه چیزی ظاهر می شود. لوله بازکنی ارزان با کادری متخصص و مجرب به صورت شبانه روزی آماده خدمت رسانی به شما عزیزان است و در کمتر از نیم ساعت، سرویسکار را برای شما اعزام می کند.

فهرست مطالب

 • چرا گرفتگی در وهله اول اتفاق می افتد
 • علائمی که نشان می دهد فاضلاب شما مسدود شده است
 • اگر مشکوک به گرفتگی مجرای فاضلاب هستید چه باید کرد؟
 • 7 راه برای باز کردن گرفتگی فاضلاب
 • 3 نکته برای جلوگیری از گرفتگی
 • چرا گرفتگی در وهله اول اتفاق می افتد

یک زهکش مسدود شده یک تخلیه کند است. زهکشی ها زمانی که زباله ها در طول زمان جمع می شوند کند می شوند.

اگر با گرفتگی مجرای حمام سروکار دارید، توده‌های مو شایع‌ترین مقصر هستند، در حالی که توالت‌های با مزاج ممکن است در صورت تجمع دستمال توالت مسدود شوند. گرفتگی سینک آشپزخانه معمولاً به دلیل بقایای بزرگ مواد غذایی در محل دفع زباله یا تجمع طولانی مدت بیشتر در لوله ها ایجاد می شود. توصیه می شود حتما مقاله ” رفع گرفتگی فاضلاب ” را مطالعه کنید

باز کردن گرفتگی فاضلاب

علائمی که نشان می دهد فاضلاب شما مسدود شده است

زمانی که زمان رفع گرفتگی فاضلاب فرا رسیده است، متوجه خواهید شد:

توالت سیفون نمی شود

تخلیه آب در دوش، وان یا سینک حمام بیشتر از حد معمول طول می کشد

بوی بدی وجود دارد که نمی توانید آن را ردیابی کنید

سینک آشپزخانه با آب پر از زباله پر شده است و راه اندازی دفن زباله تأثیر کمی دارد.

اگر مشکوک به گرفتگی مجرای فاضلاب هستید چه باید کرد؟

اولین قدم: فاضلاب خود را برای انسداد قابل مشاهده بررسی کنید. بسته به نوع گرفتگی که با آن روبرو هستید، به لوله فاضلاب نگاه کنید (ممکن است به معنای زیر درپوش فاضلاب باشد، مانند سینک حمام). در صورت نیاز از چراغ قوه استفاده کنید. هر چیزی را که می بینید و ممکن است مانع از زهکشی شود را بردارید. گیره‌های تا شده کاغذ یا قلاب‌های پلاستیکی کوچکی که در فروشگاه‌های سخت‌افزار یافت می‌شوند، مخصوصاً برای گرفتگی‌های کم عمق مفید هستن. لوله بازکنی جزء آن دسته خدماتی است که بررسی و تشخیص مشکل به وجود آمده از اهمیت زیادی برخوردار است.

در مرحله بعد، دوبار بررسی کنید که درن شما باز است. آیا در لوله جایی برای جریان آب وجود دارد؟ نحوه بررسی این موضوع به نوع تخلیه و دریچه ای که دارید بستگی دارد: برخی از زهکش ها یک درپوش دارند که می توانید آن را باز کرده و کاملاً بیرون بیاورید. دوش های وان حمام اغلب دارای کلیدی در زیر شیر آب هستند که مجرای فاضلاب را باز و بسته می کند. بررسی کنید که آیا تخلیه شما دارای هر نوع مکانیزم توقف است و مطمئن شوید که درپوش به طور تصادفی لوله تخلیه را مسدود نکرده است.

اگر هرگونه انسداد قابل مشاهده را برداشته اید و تأیید می کنید که دریچه باز است و آب هنوز تخلیه نمی شود، وقت آن رسیده است که گرفتگی را باز کنید.

باز کردن گرفتگی فاضلاب

7 راه برای باز کردن گرفتگی فاضلاب

چند دستکش لاستیکی ببندید و این مراحل را امتحان کنید تا هر گونه گرفتگی که با آن مواجه می شوید را از بین ببرید یا از بین ببرید.

 1. گرفتگی را با دست بردارید. گاهی اوقات، گرفتگی بلافاصله در نزدیکی سطح قابل مشاهده است و به راحتی قابل دسترسی است. یک جفت دستکش لاستیکی بپوشید و گرفتگی را تا جایی که می توانید بیرون بیاورید. رخت آویز سیمی نیز برای دسترسی و اهرم بیشتر کار خواهد کرد.
 2. از دستگاه فنر زنی استفاده کنید. دستگاه فنر زنی، که به عنوان فنر لوله کش نیز شناخته می شود، یک ابزار حفاری قابل انعطاف و جمع شدنی است که می توانید آن را از فروشگاه های سخت افزار تهیه کنید. شما از میل لنگ مار برای فرستادن یک سیم فلزی به لوله فاضلاب خود استفاده می کنید تا هر چیزی را که باعث گرفتگی آن شده است بشکند یا بیرون بیاورید. نسخه های پلاستیکی یکبار مصرف مار نیز موجود است – نیازی به چرخش نیست و حتی می توانید از آن در توالت مسدود شده استفاده کنید. پس از استفاده حتماً دستگاه فنر زنی ( دستی و برقی ) خود را تمیز کنید.
 3. از پیستون استفاده کنید. پیستون ها فقط برای گرفتگی توالت ها نیستند: آنها روی سینک های آشپزخانه نیز کار می کنند. برای بهترین مکش، یک پیستون به سبک فنجانی می خواهید که دهانه تخلیه را کاملاً بپوشاند تا یک مهر و موم محکم ایجاد کند. 6 رانش یکنواخت و بالا و پایین ایجاد کنید و مهر و موم را دست نخورده نگه دارید. پیستون را بردارید: اگر آب تخلیه شود، پیشرفت کرده اید. اگر نشد، روند را تکرار کنید.
 4. از یک قابلمه آب جوش استفاده کنید. اگر هیچ انسداد قابل مشاهده ای وجود نداشته باشد که مانع از زهکشی شود، و مار تخلیه ناموفق بوده است، تماس با آب در حال جوش می تواند به حل شدن مواد نرم تری مانند کف صابون یا چربی پخت و پز در اطراف لبه ها کمک کند. در صورت نیاز این فرآیند را دو یا سه بار تکرار کنید.
 5. از یک پاک کننده فاضلاب طبیعی استفاده کنید. پاک کننده های تخلیه معمولی معمولاً آنطور که ادعا می شود کار نمی کنند و مملو از مواد شیمیایی مضر هستند. بسته به حالت گرفتگی، یک درمان طبیعی از سرکه سفید مقطر و جوش شیرین می تواند به همان اندازه موثر باشد. 1 فنجان جوش شیرین و سپس 1 فنجان سرکه را در آبکش بریزید. زهکشی را با استفاده از یک دریچه تخلیه یا پارچه ببندید و اجازه دهید این مخلوط حداقل یک ساعت کار خود را انجام دهد. با آب جوش بشویید. در صورت لزوم تکرار کنید.
 6. تله تخلیه را بردارید و تمیز کنید. گاهی اوقات یک گرفتگی در تله تخلیه قرار می گیرد که به آن لوله U نیز می گویند، که در زیر زباله دان زیر سینک قرار دارد. منطقه را پاک کنید و یک سطل زیر لوله U قرار دهید تا هر گونه رواناب را بگیرد. از آچار لوله کش استفاده کنید تا مهره های دو طرف لوله را باز کنید و با دست دیگر آن را ثابت نگه دارید. لوله را داخل سطل خالی کنید و از نظر گرفتگی بررسی کنید. لوله U را تمیز کنید و پس از اتمام دوباره وصل کنید.
 7. با یک لوله کش تماس بگیرید اگر همه موارد فوق تأثیری بر سرعت تخلیه نداشته است، وقت آن است که با یک متخصص

3 نکته برای جلوگیری از گرفتگی

از تله های تخلیه استفاده کنید. وقتی صحبت از گرفتگی مجرای حمام می شود، تقریباً همیشه گرفتگی مو دلیل آن است. روکش فاضلاب لاستیکی یا پلاستیکی یک راه ارزان قیمت برای گرفتن هر رشته سرگردان بعد از هر دوش است. تله های تخلیه مشبک مشابه را می توان روی سینک های آشپزخانه قرار داد تا تکه های بزرگتری از مواد غذایی را برای دفع آسان بگیرد.

بدون ضایعات اضافی خالی کردن سطل زباله یا تکان دادن فرش داخل دوش و شستن آن می تواند وسوسه انگیز باشد، اما تکه های بزرگتر کثیفی و زباله می تواند جمع شده و گرفتگی را بعدا بدتر کند. چیزهایی مانند دانه‌ها، هسته‌ها و آجیل‌ها فیلترهای ماشین ظرفشویی و سینک‌های آشپزخانه را خراب می‌کنند و پوست‌های بلند یا سبزیجات رشته‌ای مانند کرفس دور تیغه‌های دفع زباله پیچیده می‌شوند و تجمع در فاضلاب را تسریع می‌کنند. روغن پخت و پز لوله‌ها را می‌پوشاند و غذا را در حین عبور به دام می‌اندازد، که منجر به تجمع مواد سمی و سخت می‌شود.

نگهداری خوب زهکشی تمیز کردن روتین زهکشی آنها را در وضعیت کار خوب و بدون بو نگه می دارد. یک بطری سرکه سفید مقطر یا جوش شیرین را در حمام نگه دارید و هر چند وقت یکبار مقداری از یک یا هر دو را در زهکشی بریزید (قطعاً در طول نظافت عمیق فصلی خود) و سپس با یک انفجار آب داغ. عادت کنید بعد از گذاشتن هر چیزی در فاضلاب، خواه خمیر دندان، بقایای مواد غذایی یا ریزش شامپو، آب را کمی طولانی تر اجرا کنید. این اطمینان حاصل می کند که در اطراف سطح زهکش قرار نمی گیرد.

به دنبال خانه ای هستید که در آن نظافت ماهانه همیشه در میان باشد؟ خانه های ییلاقی اتاق های خصوصی را در خانه های مشترک ارائه می دهد که مقرون به صرفه تر از گزینه های مسکن انفرادی در همان محله ها هستند. وای فای، خدمات شهری و نظافت ماهانه راه اندازی شده و در اجاره گنجانده شده است تا زندگی مشترک یکپارچه باشد. یک خانه ییلاقی در نزدیکی خود پیدا کنید.

برچسب ها: بدون برچسب

17 پاسخ

یک دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل منتشر نمیشود