چگونه از گرفتگی فاضلاب اصلی جلوگیری کنیم؟

جلوگیری از گرفتگی لوله

چه چیزی بدتر از گرفتگی لوله تخلیه است که حمام، سینک یا ماشین لباسشویی شما را تخلیه نمی کند؟

جلوگیری از گرفتگی فاضلاب اصلی : خوب، باید یک لوله تخلیه اصلی مسدود شده باشد. وقتی لوله تخلیه اصلی مسدود می شود، به این معنی است که هر لوله تخلیه دیگری که در خانه یا محل کار شما به آن متصل است، به طور همزمان مسدود می شود. از این رو سیستم فاضلاب شما متوقف می شود و حتی نمی توانید توالت را با موفقیت شستشو دهید. حالا تصور کنید که مهمان باشید و بوی تعفن توالت بدون آب خانه یا محل کار را پر کند. اگر چنین موقعیتی را تجربه کرده اید، می دانید که می تواند در بدترین زمان اتفاق بیفتد. علاوه بر این، تعمیر آن پرهزینه است. از این رو، بهترین راه برای جلوگیری از چنین سناریویی استفاده از اقدامات پیشگیرانه است. مجموعه لوله بازکنی ارزان با کادری مجرب و متخصص آماده خدمت رسانی به شما عزیزان است; کلیه خدمات این مجموعه شبانه روزی بوده و نزدیک ترین لوله بازکنی به محل شماست.

نحوه جلوگیری از گرفتگی فاضلاب اصلی

اقدامات لازم برای جلوگیری از گرفتگی فاضلاب اصلی

اگر کنجکاو هستید که چه اقداماتی را می توانید برای جلوگیری از گرفتگی لوله اصلی تخلیه خود انجام دهید، در جای مناسبی هستید. برای کسب اطلاعات بیشتر، به اقدامات زیر نگاهی بیندازید.

1. مراقب علائم هشدار باشید

لوله های تخلیه در نتیجه انباشته شدن حلزون که باعث ایجاد انسداد در خط لوله می شود، مسدود می شود. در بیشتر موارد، یک لوله تخلیه هر چند وقت یکبار مسدود می شود، به خصوص زهکشی دوش یا سینک.

با این حال، اگر متوجه کاهش تدریجی در قابلیت تخلیه کل سیستم شدید. شما باید آن را بررسی کنید این احتمال وجود دارد که لوله اصلی تخلیه شما در شرف گرفتگی است و از این رو، سینک‌ها، دوش‌ها و سایر لوله‌های فاضلاب شما به سرعت معمول آب را تخلیه نمی‌کنند.

بهتر است قبل از اینکه گرفتگی کامل اتفاق بیفتد، یک سرویس تمیز کردن زهکشی مشکل را برطرف کند. این به شما کمک می کند از سناریوهای شرم آور ذکر شده در بالا جلوگیری کنید.

2. تخلیه اصلی خود را بررسی کنید

اگر لوله تخلیه اصلی شما هر چند ماه یا حداقل یک بار در سال مسدود می شود، احتمال اینکه مشکل جدی تری وجود داشته باشد وجود دارد. به عنوان مثال، ترکیدگی لوله تخلیه.

همانطور که درختان رشد می کنند، ریشه های آنها بیشتر و بیشتر در زیر زمین گسترش می یابد. در بیشتر موارد، هنگامی که لوله های تخلیه قدیمی آسیب می بینند، می توانند خاک را وارد کنند که می تواند باعث ایجاد و انسداد لوله شود. ایجاد گرفتگی

بنابراین، اگر گرفتگی در فاضلاب اصلی یک اتفاق رایج است، از یک لوله کش خبره یا شرکت فاضلاب آن را بررسی کنید. آنها می توانند برای بررسی علت گرفتگی های مکرر، یک بازرسی فاضلاب دوربین در لوله انجام دهند.

تعمیر دائمی دستگاه می تواند از گرفتگی های متعدد در آینده جلوگیری کند و همچنین در هزینه های تعمیر آنها صرفه جویی کند.

3. از تله های پرز مش استفاده کنید

انباشته شدن موها، پارچه‌ها، پرزها و دستمال‌ها اغلب باعث مسدود شدن مجرای لباس‌شویی و همچنین سینک و حمام می‌شود. اگر همه این موارد به لوله اصلی تخلیه برسند، در امتداد دیوارها جمع می شوند و گرفتگی ایجاد می شود.

با این حال، می‌توانید با اطمینان از اینکه در وهله اول به فاضلاب نمی‌رسند، از ایجاد گرفتگی خط اصلی جلوگیری کنید.

شما می توانید با استفاده از تله سنگ چخماق مشبک در لوله تخلیه واشر خود به این امر دست یابید.

یک سنگ گیر باعث می شود تکه های کوچک پارچه و همچنین پرزها از دسترسی به لوله تخلیه جلوگیری کند. از این رو، فقط آب در لوله جریان می یابد، بنابراین از تجمع مواد جلوگیری می شود.

همچنین باید یک تله توری در حمام و سینک برای به دام انداختن موها و تکه های حل نشده صابون نصب کنید.

سنگ گیر ممکن است یک هزینه اضافی باشد، اما بسیار ارزان تر از آن چیزی است که برای باز کردن گرفتگی لوله اصلی تخلیه نیاز دارد.

4. اجازه دهید باکتری ها برای شما کار کنند.

مقدار قابل توجهی از حلزون که به گرفتگی زهکشی اصلی منتهی می شود از مواد آلی غذا و انسان تشکیل شده است. خوشبختانه برای شما، انواع خاصی از باکتری ها مواد آلی را تجزیه می کنند.

افزودن منظم این نوع باکتری به مجرای اصلی شما باعث می شود که مسدود نشود.

در واقع، استفاده از باکتری بهترین پاک کننده زهکشی غیر خورنده است که می توانید استفاده کنید. علاوه بر این، این باکتری ها روی باکتری های مورد استفاده در سپتیک تانک شما تأثیری نمی گذارند.

فقط اطمینان حاصل کنید که وقتی از سیستم تخلیه استفاده نمی شود، باکتری ها را اعمال می کنید. یعنی وقتی مردم در خانه نیستند. این به باکتری ها زمان می دهد تا روی مواد آلی محبوس شده در لوله اصلی قبل از شسته شدن آن کار کنند.

5. از ریختن مواد جامد در سینک ها خودداری کنید

متأسفانه، مردم متوجه نیستند که با ریختن مواد غذایی، خاک، سیمان، ماسه و سایر مواد جامد در زهکشی، چه آسیبی به سینک های خود وارد می کنند.

در نهایت این مواد جامد با هم جمع می شوند و باعث گرفتگی لوله اصلی تخلیه می شوند. موادی مانند سیمان می توانند به لوله تخلیه متصل شوند و با توجه به اینکه برای سخت شدن در آب طراحی شده است. این می تواند به یک مشکل جدی تبدیل شود.

به یاد داشته باشید، سیمان سخت شده اگر به دیواره لوله تخلیه وصل شود، نمی تواند شسته شود. بنابراین، اگر گرفتگی عمدتاً از سیمان تشکیل شده باشد، به احتمال زیاد باید لوله تخلیه اصلی خود را برای حذف آن حفر کنید.

برای ذرات غذا، قبل از قرار دادن آن در سینک یا ماشین ظرفشویی، اطمینان حاصل کنید که صفحات را پاک کنید. اگر مجبورید موادی مانند خاک و سیمان را بشویید، از یک حوض/سطل برای این کار استفاده کنید.

هنگامی که ذرات در سطل ته نشین می شوند، می توانید آب را در زهکشی تخلیه کنید.

6. گهگاه زهکشی ها را بشورید

اکثر شیرآلاتی که در ساختمان ها نصب می شوند دارای رتبه صرفه جویی در مصرف آب هستند. متأسفانه، صرفه جویی در آب به معنای حداقل شستشو در لوله های شما است.

این شیرآلات با محدود کردن مقدار شستشو در مصرف آب صرفه جویی می کنند.

در نتیجه، لوله تخلیه اصلی شما به تدریج در حال انباشتن مواد مضر در آنجا است. یک راه حل ساده برای جلوگیری از گرفتگی زهکشی این است که گهگاه آب را در شیرها و سینک های خود تخلیه کنید.

باکتری هایی که به تجزیه مواد آلی در لوله تخلیه شما کمک می کنند در شرایط گرم بهترین عملکرد را دارند. از این رو، هنگام شستشوی لوله اصلی تخلیه، آب گرم توصیه می شود. به این ترتیب دو مشکل را با یک راه حل حل می کنید.

7. در آبکش روغن نریزید

پس از استفاده از گریس داغ، رستوران ها اغلب آن را در فاضلاب می ریزند.

گریس داغ به خوبی در زهکش جریان می یابد. متأسفانه، زمانی که روغن شروع به خنک شدن کند، به یک توده ضخیم تبدیل می شود که روی لوله تخلیه گیر می کند.

ادامه یخ زدگی و تجمع چربی در نهایت منجر به گرفتگی می شود.

بنابراین، به جای ریختن آن در زهکش، آن را در یک شیشه جمع کنید و در سطل زباله بیندازید.

نتیجه گیری در مورد نحوه جلوگیری از گرفتگی فاضلاب اصلی

گرفتگی زهکشی اصلی می تواند به یک اتفاق مکرر تبدیل شود، اگر مراقب آنچه که می گذارید وارد فاضلاب خود نکنید. به خصوص اگر گریس و موادی مانند سیمان و ماسه بریزید، باز شدن زهکش ممکن است پیچیده شود.

با این حال، اگر از نکات توضیح داده شده در بالا استفاده کنید، می توانید از گرفتگی فاضلاب در ملک خود جلوگیری کنید.

آیا به یک لوله کش خبره نیاز دارید تا مشکلات زهکشی شما را بررسی کند؟

پس امروز با ما در تماس باشید. اجازه دهید تیم لوله کش اختصاصی ما به شما رسیدگی کند

نحوه جلوگیری از گرفتگی فاضلاب اصلی

برچسب ها: بدون برچسب

6 پاسخ

یک دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل منتشر نمیشود