جلوگیری از لرزش در لوله های آب

جلوگیری از لرزش در لوله های آب

جلوگیری از لرزش لوله آب

هنگامی که به درستی لوله کشی انجام شود، حرکت آب از طریق ساختمان ها و سیستم های عملیاتی بدون ارتعاشات بلند، صدای کوبیدن یا ضربه ای که باعث ایجاد مزاحمت برای افراد ساختمان می شود، کارآمد و بی صدا است. این صداها واقعا کلافه کننده ست و هرچه زودتر باید رفع شود. در این مقاله مجموعه لوله بازکنی ارزان به معرفی روش هایی برای جلوگیری از لرزش در لوله های آب می پردازیم:

عوامل مختلفی که باعث لرزش لوله های آب می شود:

  • تجهیزاتی مانند پمپ ها، شیرها، چیلرها، بویلرها، برج های خنک کننده و غیره.
  • لوله های شل و لوله های غیر متصل
  • لوله ها با انبساط و انقباض با گرما و سرما صدا ایجاد می کنند.
  • کوبیدن آب
  • فشار بیش از حد آب

جلوگیری از لرزش در لوله های آب

صدای پمپ ها و تجهیزات

پمپ ها با حرکت آب به لرزه در می آیند و صدا ایجاد می کنند. ارتعاش از یک پمپ از طریق لوله کشی و ساختار ساختمان منتقل می شود. حتی اگر پمپ در یک اتاق تجهیزات در مکانی دور از افراد باشد، صدا و لرزش ممکن است از طریق لوله‌ها منتقل شود و در سراسر ساختمان شنیده شود.

اغلب مهندسان فنرها یا لنت های لاستیکی را برای جداسازی پمپ ها از ساختار ساختمان مشخص می کنند. برای لوله کشی، چندین گزینه مانند مجموعه شلنگ و قیطان وجود دارد. سایر گزینه های موجود اتصالات لاستیکی یا پلی تترا فلوئورواتیلن (PTFE) هستند.

سیستم‌های لوله‌کشی معمولاً در فشارها و دماهای نسبتاً کم کار می‌کنند، که آنها را کاندیدهای مناسبی برای اتصالات الاستومری می‌کند. شلنگ ضد زنگ و قیطان و اتصالات الاستومری معمولاً در اتاق های تجهیزات دیده می شود.

کلید به حداقل رساندن موثر صدا و لرزش پمپ از طریق سازه، برنامه ریزی برای آن و جداسازی تجهیزات در مرحله طراحی یک پروژه ساختمانی است. هنگامی که یک اتاق مکانیکی مستقیماً در کنار دفتر یک مدیر قرار می گیرد، مقاوم سازی راه حل ها بسیار دشوار است. زمان توقف آن سر و صدا قبل از ساختن آن است.

مطلب پیشنهادی: سریع ترین لوله بازکنی در تهران

لوله های شل یا غیر متصل

در عملیات های قدیمی تر ممکن است لوله ها به درستی ایمن نشده باشند. لوله های شل در برابر محیط اطراف خود می لرزند و صدا ایجاد می کنند. در سال های گذشته، قوانین لوله کشی آنقدر سختگیرانه نبود. بنابراین، لوله ها ممکن است در زمان نصب به درستی ایمن نشده باشند.

حتی اگر لوله کشی شما مهاربندی شده باشد، با گذشت زمان تسمه های فلزی ممکن است خورده شده و از بین بروند. این باعث می‌شود که لوله‌ها در هنگام عبور آب از خطوط به صدا درآیند و می‌توانند به گل میخ‌های دیوار، کف یا حتی لوله‌هایی که درمان نشده رها شده‌اند بکوبند و باعث شکستگی در خط شوند.

پیدا کردن لوله شل یا غیر متصل می تواند مشکل باشد. متخصصان ما می توانند آن را ردیابی کنند و تعیین کنند که کدام لوله ها در حال لرزش و ضربه هستند. برای جلوگیری از آن، آنها می توانند از عایق فوم استفاده کنند، تسمه های فلزی را محکم کنند یا برای حل آن، تسمه های جدیدی اضافه کنند.

انبساط و انقباض

انواع مواد لوله با گرما منبسط می شود. هنگامی که آب گرم از آنها عبور می کند، لوله ها متورم می شوند. آنها می توانند به فلز اطراف در دیوارها و تیرچه ها ساییده و ضربه بزنند و باعث ایجاد صداهای کوبیدن/کوبیدن شوند.

متخصصان ما می توانند به سرعت لوله های مشکل دار را مشخص کنند و موثرترین تنظیمات را انجام دهند که از کوبیدن لوله ها مانند عایق فوم یا اقدامات دیگر جلوگیری می کند.

مطلب پیشنهادی: رفع گرفتگی لوله فاضلاب

چکش کاری آب

بدون محفظه‌های هوای مناسب، چکش‌کاری آب امواج ضربه‌ای را از طریق لوله‌های شما ارسال می‌کند که سر و صدای زیادی ایجاد می‌کند و به مرور زمان لوله‌ها را ضعیف می‌کند.

محفظه هوای خراب را پیدا کنید و آن را با یک مهار کننده چکش آب جدید جایگزین کنید. آنها به طور مکانیکی عمل می کنند تا آب جاری را با استفاده از یک پیستون کشویی که هوا را بالشتک می کند جذب کنند. آبگیرهای چکش عمر طولانی دارند، بنابراین سرمایه گذاری خوبی هستند.

فشار بیش از حد آب

هنگامی که فشار آب خیلی زیاد است باعث می‌شود لوله‌ها صداهای کوبشی را از نیروی آب وارد شده از خود ایجاد کنند. تکنسین های معتبر لوله کشی ما می توانند فشار آب در لوله های شما را اندازه گیری کنند تا تعیین کنند که آیا از مقدار توصیه شده برای سیستم شما بیشتر است یا خیر. در این صورت، یک شیر تنظیم فشار نصب می شود تا سیستم شما بی صدا و ایمن کار کند.

نتیجه گیری

اگر سوالی داشتید و در این متن به آن اشاره نکردیم، در قسمت نظرات کاربران سوال خود را مطرح کنید تا کارشناسان ما به بهترین شکل ممکن شما را راهنمایی کنند.

برچسب ها: بدون برچسب

14 پاسخ

یک دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل منتشر نمیشود