تعمیر و نگهداری خط فاضلاب

تعمیر و نگهداری خط فاضلاب

تعمیر و نگهداری لوله فاضلاب

روش های پیشگیرانه تعمیر و نگهداری خط فاضلاب و خط فاضلاب می تواند به جلوگیری از بسیاری از انواع انسداد خطوط فاضلاب کمک کند. به یاد داشته باشید که خانه شما مانند هر چیز دیگری است که برای حفظ ظاهر خوب خود نیاز به نگهداری دوره ای دارد و از مشکلات ناشی از فرسودگی جلوگیری می کند. به عنوان یک صاحب خانه، باید موارد معمولی مانند درب بازکن گاراژ، سیستم تهویه مطبوع، سیستم تهویه مطبوع برای نشتی، سیستم گرمایش از نظر کمبود انرژی، یکپارچگی سقف و عایق را بررسی کنید. زهکشی و خط فاضلاب خانه شما تفاوتی ندارد. مجموعه لوله بازکنی ارزان با کادری مجرب و متخصص به صورت 24 ساعته و شبانه روزی فعالیت دارد و در هر نقطه ای از تهران باشید، سرویسکار خود را ارسال می کند.

تعمیر و نگهداری خط فاضلاب اغلب نادیده گرفته می شود

یکی از مواردی که به راحتی نادیده گرفته می شود، خطوط فاضلاب و فاضلاب خانه شما است. سیستم تخلیه شما پتانسیل ایجاد مشکلات ناخوشایند و ناسالم را دارد که می تواند منجر به تعمیرات گران قیمت شود. اما بسیاری از صاحبان خانه در تشخیص علائم اولیه مشکل و انجام تعمیر و نگهداری مناسب خط فاضلاب ناتوان هستند. برای آسان‌تر کردن کارها، در اینجا برخی از رایج‌ترین مشکلات مربوط به خطوط فاضلاب و فاضلاب و اقدامات پیشگیرانه آسانی که می‌توانید انجام دهید، آورده شده است. پیشنهاد می شود مقاله ” رفع گرفتگی لوله فاضلاب ” مطالعه شود.

انسداد از ریشه درختان

وقتی ریشه های درختان به خط فاضلاب راه پیدا کرده اند، کنترل سرعت رشد آنها و آسیبی که وارد می کنند دشوار است. مشکل زمانی شروع می شود که ریشه ها شکاف یا سوراخی را در خط لوله پیدا کنند. آنها منبع آب و رطوبت برای رشد و تغذیه درخت پیدا می کنند. تا زمانی که ترک یا سوراخ ترمیم نشود، ریشه درختان پیوسته و یک مشکل مکرر خواهد بود.

• پیشگیری: از بین بردن درختان کاشته شده در هر نقطه نزدیک خط فاضلاب ایده خوبی است، اما حتی ریشه درختان دور هم می تواند به خط لوله برسد. بهترین راه برای جلوگیری از این موضوع استفاده از کریستال های سولفات مس برای ایجاد ناحیه سمی در اطراف لوله است. ریشه ها نمی توانند به مواد شیمیایی نفوذ کنند.

یک اقدام واقعاً پیشگیرانه این است که فقط درختانی با ساختار ریشه کم عمق کاشته شود. برخی از درختان با ساختار ریشه کم عمق عبارتند از:

درختان زبان گنجشک
درختان افرا
درختان بید
درختان بلوط
درختان با ریشه های کم عمق معایب خاص خود را دارند. درختانی که ریشه‌های کم‌عمق دارند، راحت‌تر توسط بادهای قوی منفجر می‌شوند و آسیب بیشتری به مناطق سنگفرش شده مانند سیمان پیاده رو وارد می‌کنند. بنابراین رعایت نکات نگهداری صحیح خط فاضلاب می تواند معایبی نیز داشته باشد.

تعمیر و نگهداری خط فاضلاب -انسداد با ریشه درختان

انسداد گریس

گریس، روغن و مواد چرب می توانند در داخل خط فاضلاب جمع شوند و باعث انسداد شوند. حتی بیشتر صابون های خانگی نیز در این دسته قرار می گیرند. این مواد به احتمال زیاد از سینک آشپزخانه که در آن به طور معمول غذاها را دور می ریزید و غیره وارد می شود. نمی توان فهمید که چه مقدار چربی در خط وجود دارد مگر اینکه از دوربین فاضلاب استفاده کنید یا بخشی از لوله تخلیه را بردارید.

• پیشگیری: با نصب یک گیرنده گریس زیر سینک می توان از توقف چربی جلوگیری کرد. چربی، روغن و گریس سبک تر از آب هستند. گیرنده چربی طوری طراحی شده است که فقط اجازه می دهد آب به خط فاضلاب خارج شود، در حالی که FOG در داخل گیرنده باقی می ماند و نه در خط تخلیه شما. این یک روش پیشگیرانه خوب است، اما بهترین راه این است که هیچ ماده چرب یا روغنی را در سینک نریزید. همچنین می توانید با ریختن مخلوطی از جوش شیرین و سرکه و سپس آب بسیار داغ، زهکش را تمیز نگه دارید.

تعمیر و نگهداری خط فاضلاب - انسداد لوله با گریس

تکه های بزرگ غذا

برخی از غذاها روغنی نیستند، اما اندازه آنها نیز مهم است. تکه های بزرگ غذا، مانند یک تکه گوشت، یا یک دسته پوست سیب زمینی، می توانند به راحتی خط فاضلاب را مسدود کنند. اگرچه این اشیاء به داخل سینک آشپزخانه سرازیر می شوند، اما به خاطر داشته باشید که ممکن است در تخلیه تله سینک جا نشوند، مهم نیست چقدر آب در جریان است. حتی اگر قطر خط فاضلاب نسبتاً زیاد باشد، باز هم ممکن است فشار کافی برای فشار دادن جسمی مانند یک تکه گوشت وجود نداشته باشد.

• پیشگیری: اگر مجبورید گوشت یا هر تکه بزرگ غذا را دور بریزید، آن را در دسته های کوچک چرخ کنید تا به راحتی با آب آهسته جاری شوند. یک ایده خوب یک آسیاب ساخته شده در سینک است – که امروزه بسیار رایج است. حتی بهتر است گوشت را در سطل زباله بریزید، نه داخل سینک. پوست پیاز، پوست موز، پوست ذرت، برگ کنگر فرنگی و هر گونه غذای فیبری نباید داخل سینک برود. گاهی اوقات تعمیر و نگهداری خوب خط فاضلاب به معنای استفاده از عقل سلیم است.

تعمیر و نگهداری خط فاضلاب - انسداد لوله با تکه های غذا

گل و لای، برگ و زباله

خطوط فاضلاب تمام کثیفی ها و زباله ها را نه تنها از سینک آشپزخانه، بلکه از قسمت های تخلیه حیاط نیز می گیرند. آب از حیاط با حمل گرد و غبار، برگ و زباله وارد زهکشی می شود و لجن گل آلود ایجاد می کند. مانند هر چیز دیگری، گل می تواند تجمع پیدا کند و باعث انسداد شود و گاهی اوقات منطقه آسیب دیده را سیل کند.

• پیشگیری: یکی از موثرترین راه‌ها برای جلوگیری از ورود زباله‌های بزرگ به داخل زهکشی حیاط، استفاده از رنده‌هایی است که دارای یک صفحه زهکشی ظریف در بالای رنده است. تمیز کردن دوره ای حوضچه زهکش نیز احتمال تجمع گل و لای در خط فاضلاب را کاهش می دهد. این باید بخشی معمولی از نگهداری خوب خط فاضلاب باشد.

تعمیر و نگهداری خط فاضلاب - انسداد لوله با گل و لای

سایر اشیاء فیزیکی

خطوط فاضلاب بهداشتی برای پذیرش ضایعات انسانی و سایر موارد مرتبط طراحی شده اند. البته می تواند کاغذ توالت را تحمل کند، اما فقط زمانی که به درستی دور ریخته شود. به عنوان مثال، یک انبوه دستمال توالت را که روی هم جمع شده اند، همزمان پرتاب نکنید. اگر هر چیز دیگری مانند محصولات بهداشتی زنانه را پرتاب کنید، یا به طور تصادفی یک جسم سخت را شستشو دهید، خط فاضلاب برای پذیرش آنها مشکل دارد و آنها را از کل سیستم تخلیه عبور می دهد. برخی از دستمال‌ها و پوشک‌های کودک به‌عنوان قابل شستشو به بازار عرضه می‌شوند، اما تاریخ ثابت کرده است که اینطور نیست.

• پیشگیری: هر چیزی را که خط فاضلاب برای پذیرش آن طراحی نشده است، شستشو ندهید. این شامل دستمال کاغذی، ماهی مرده، دستمال کاغذی، اسباب بازی، ته سیگار و پوشک است. اگر فکر می کنید برخی از این موارد در خط فاضلاب هستند، آب جت به تخلیه آنها کمک می کند.

ریزش خط فاضلاب

اگر متوجه زهکشی آهسته شدید، می تواند نشانه ریزش خط فاضلاب به دلیل ته نشین شدن زمین یا زیرپایه زیر خود لوله باشد. در برخی موارد نادر ممکن است خود ساختمان مستقر شده باشد. زهکشی آهسته یک علامت اولیه است، به این معنی که آسیب خفیف است یا به راحتی قابل ترمیم است. خطوط فاضلاب ممکن است به دلایل مختلف دیگری نیز فرو بریزد.

• پیشگیری: هیچ راهی برای جلوگیری از نشست زمین وجود ندارد، اما می توانید از آسیب بیشتر جلوگیری کنید. یک راه موثر این است که یک دوربین فاضلاب راه اندازی کنید تا قبل از بدتر شدن مشکل، محل دقیق آن را مشخص کنید. دوربین فاضلاب وسیله ای برای آماتورها نیست. برای انجام این کار باید با یک لوله کش حرفه ای تماس بگیرید. رفع یک مشکل کوچک ممکن است فوری نباشد، اما می تواند شما را از یک تعمیر گران قیمت و گسترده تر در جاده نجات دهد.

تعمیر و نگهداری خط فاضلاب - ریزش خط فاضلاب

پساب فاضلاب

پس از طوفان، خطوط زهکشی شهر ممکن است بیش از حد بارگیری شود و بنابراین همیشه احتمال وجود پس‌آب فاضلاب وجود دارد. به همین دلیل، خطوط تخلیه نمی توانند به درستی از خانه اجرا شوند. در این مورد، آب پشت سر غیر معمول نیست. خطوط زهکشی شهر نیز با فاضلاب خام و زباله های مختلف پر شده است. هنگامی که فاضلاب شهری به حالت عادی برگشت، خطوط تخلیه از خانه نیز به حالت عادی باز می گردد، اما زباله ها به همراه یک مشکل بهداشتی مربوطه باقی می مانند. هر جسم فیزیکی باقیمانده که توسط آب پس‌آب به داخل زهکشی خانه حمل می‌شود نیز می‌تواند پس از آن باعث انسداد شود.

• پیشگیری: ما نمی‌توانیم طبیعت را به خاطر ایجاد طوفان سرزنش کنیم، اما شما می‌توانید با نصب دریچه آب پس‌آب در سیستم زهکشی خانه‌تان از آب پس‌آب جلوگیری کنید. در صورت نصب صحیح، تمام شاخه های سیستم لوله کشی محافظت می شوند. شرکت مادر ما، Joseph L. Balkan Inc، متخصص در نصب شیرهای فاضلاب است. برای خلاص شدن از شر زباله ها و رسوبات واقعی، باید پس از طوفان، خط فاضلاب را با جت هیدرولیک کنید.

تعمیر و نگهداری خط فاضلاب - پساب فاضلاب

برچسب ها: بدون برچسب

10 پاسخ

یک دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل منتشر نمیشود